13 marca, 2017

„Victoria” [RECENZJA]. Mieć czy być?

by Waldemar Szmidt in Bez kategorii

„Victoria” to najnowsza propozycja Teatru Telewizji. Spektakl Ewy Pytki kusi widzów atrakcyjną obsadą, ale czy to wystarczyło, abyśmy otrzymali godne uwagi widowisko? Oceniamy spektakl „Victoria”!

George (Jan Frycz) i Victoria (Maria Pakulnis) to stare, dobre małżeństwo. Już sami nawet nie pamiętają, ile lat wspólnie przeżyli, idąc przez życie ramię w ramię. Doczekali się pięknej oraz zdolnej córki (Michalina Łabacz) i wszystko wskazuje na to, że naprawdę są szczęśliwi. Tak jest do czasu, gdy próg ich domu przekroczy seksowna dziennikarka Claudia (Olga Bołądź), która pod pozorem wywiadu z Georgem rozpocznie niebezpieczną grę, w której finalnie nikt nie wygra. A może wszyscy wygrają?

Spektakl Ewy Pytki oparty jest na tekście Joanny Murray-Smith i wydaje mi się, że trzeba by było się natrudzić, aby tę podstawę literacką popsuć. To jest zwyczajnie dobry, wielowymiarowy tekst, z różnych perspektyw patrzący na relacje damsko-męskie. To tylko pozornie jest prosta opowieść o mężczyźnie, który czuje się coraz starszy i mniej potrzebny, więc daje się uwieść młodej i atrakcyjnej kobiecie. To raczej historia powolnego oddalania się oraz zanikania komunikacji.

Więcej na: https://www.telemagazyn.pl/artykuly/victoria-recenzja-miec-czy-byc-do-konca-nie-ma-latwych-odpowiedzi-oceniamy-spektakl-teatru-telewizji-63558.html